Nettsiden vår blir snart enda bedre

Akkurat nå jobber vi med noen tekniske forbedringer av nettsiden vår. Dette kan bety at kjøp av forsikring, melding av skade og Min side/Min bedrift ikke fungerer som de skal.
Ingen grunn til panikk  – du vil snart kunne bruke hele nettsiden vår som normalt igjen.

Vi har fått henvendelser fra kunder som har mottatt e-poster om refusjon av et beløp på en gammel forsikringsfaktura. Disse e-postene er svindelforsøk. Vi oppfordrer alle om ikke å klikke på lenkene i disse e-postene og om å slette e-postene umiddelbart. 

  1. Tryg Magasinet

Cybersikkerhet – Enkel og gratis e-læring for ansatte

Hvor enkelt dine ansatte oppdager hacking-forsøk, kan være avgjørende for cybersikkerheten i bedriften din. Men hvilke rutiner har du for å øke den digitale kompetansen? Vi hjelper deg i gang.

Mannlig og kvinnelig kollega sitter foran pc på kontor

De fleste som blir hacket oppdager det ikke før det har gått flere dager. Da kan det allerede være vanskelig å rette opp skadene som har blitt gjort. Tapte filer, utpressing eller sensitiv informasjon som kommer på avveie er noen av konsekvensene fra et hackerangrep, som kan bety mye hodepine for bedriften. Hva kan du som er daglig leder gjøre for å forebygge dette?

Alle mennesker kan gjøre feil – det gjelder også deg og dine ansatte. I sin Threat Intelligence Report for 2025 peker Truesec på menneskelig svikt som hovedårsak til sikkerhetsbrudd hos norske bedrifter. Dette alene utgjør over 50 prosent av risikoen. Spesielt phishing og sosial manipulering er vanlige metoder for svindlere å skaffe informasjon fra bedrifter – og med dagens fart på AI-verktøy, blir hackerforsøkene stadig mer troverdige.

Gode rutiner og trening kan gjøre det tryggere for dine ansatte og din bedrift. Vi har utviklet en e-læring som kan gi en god pekepinn til alle i din bedrift. E-læringen sikrer ikke at dere ikke blir angrepet, men er et godt utgangspunkt for videre arbeid med cybersikkerheten hos dere.